Olsztyn, dn. 10.05.2017 r.
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY
VII Przedszkolnego Przeglądu Małych Form Teatralnych
"FIKU MIKU W TEATRZYKU"
Po obejrzeniu 9 spektakli w dniach 8-9 maja 2017 r. jury w składzie:
-
Jakub Konrad Korzunowicz
-
Hanna Brakoniecka
-
Mirosława Wojtkowiak
-
Agata Łukaszewicz
postanowiło przyznać następujące nagrody:
Każda reżyserka spektakli otrzymuje jednodniowy karnet do Fitness Klubu SYLWETKA.
NAGRODY INDYWIDUALNE (indywidualne zaproszenia na zabawę w Warmiolandii):
- dla Vivienne Pakuły-Tamou z Przedszkola Artystyczno-Teatralnego "Dorotka" za rolę Biedronki w spektaklu "Robale"
- dla Aleksandry Kłujszo z Publicznego Przedszkola TWP "Poziomka" za rolę Pięknej w spektaklu "Piękna i Beksa" (miesięczny karnet na zajęcia taneczne w Pracowni Tańca Pryzmat)
- dla Julii Sawickiej z Publicznego Przedszkola TWP "Poziomka" za rolę Gołębicy w spektaklu "Piękna i Beksa"
- dla Aurelii Kamińskiej z Publicznego Przedszkola TWP "Poziomka" za rolę Gołębicy w spektaklu "Piękna i Beksa"
- dla Aleksandry Bejnar z Publicznego Przedszkola TWP "Poziomka" za rolę Gołębicy w spektaklu "Piękna i Beksa"
- dla Natalii Góreckiej z Publicznego Przedszkola TWP "Poziomka" za rolę Gołębicy w spektaklu "Piękna i Beksa"
- dla Bartosza Owczarka z Publicznego Przedszkola TWP "Poziomka" za rolę Beksy w spektaklu "Piękna i Beksa"
- dla Juliana Raszkiewicza z Przeszkola Specjalnego nr 11 przy Zespole Placówek Edukacyjnych za rolę Szczęśliwego Chłopca w spektaklu "Zaczarowane miasteczko"
- dla Liliany Lewandowskiej z Przedszkola Miejskiego nr 2 za rolę Małgosi w spektaklu "Zamieszanie w krainie bajek"
- dla Leny Nitkiewicz z Przedszkola Niepublicznego "Smerfy" za rolę Narratorki w spektalu "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"
- dla Alicji Słowakiewicz z Przedszkola Niepublicznego "Smerfy" za rolę Narratorki w spektalu "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"
- dla Małgorzaty Zubalskiej z Przedszkola Artystyczno-Teatralnego "Dorotka" za reżyserię spektaklu "Robale" (karnet Gold do Fitness Klubu Sylwetka)
- dla Magdaleny Łukaszuk z Publicznego Przedszkola TWP "Poziomka" za reżyserię spektaklu "Piękna i Beksa" (karnet Gold do Fitness Klubu Sylwetka)
- dla Aleksandry Kolan z Przedszkola Prywatnego "Urwis" za reżyserię spektaklu "Cuda i dziwy" (zabieg pielęgnacyjny w Gabinecie Kosmetyki Estetycznej Niebieskie Migdały)
- dla Ewy Targońskiej z Przedszkola Specjalnego nr 11 przy Zespole Placówek Edukacyjnych za reżyserię spektaklu "Zaczarowane miasteczko" (zabieg pielęgnacyjny w Gabinecie Kosmetyki Estetycznej Niebieskie Migdały)
- dla Beaty Kułakowskiej z Przedszkola Specjalnego nr 11 przy Zespole Placówek Edukacyjnych za reżyserię spektaklu "Zaczarowane miasteczko" (zabieg pielęgnacyjny w Gabinecie Kosmetyki Estetycznej Niebieskie Migdały)
WYRÓŻNIENIA:
- dla Przedszkola Prywatnego "Urwis" za trud włożony w przygotowanie kostiumów do spektaklu "Ptasie radio" w reżyserii Aleksandry Kolan
- dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, Przedszkola Miejskiego nr 21 za stronę wizualną i walor edukacyjny spektaklu "Podróż w kosmos" w reżyserii Jolanty Błaszczak i Kamili Urbanowicz
III MIEJSCE:
II MIEJSCE EX EQUO:
I MIEJSCE:









JURY W SKŁADZIE:
Hanna Brakoniecka - pisarka, rysowniczka, blogerka. Autorka małych form prozatorskich. Swoje teksty prezentuje na spotkaniach literackich w bibliotekach, klubach i szkołach. Często odwiedza przedszkola jako Pani Bajeczka. Publikuje w prasie literackiej i regionalnej. Autorka książek "Wjechał we mnie trawmwaj, czyli 77 opowieści o miłości" i "Głowa na piecu, czyli 77 opowieści o dzieciach".
Jakub Konrad Korzunowicz - aktor, instruktor teatralny, animator kultury, reżyser, kompozytor. Z działalnością teatralną związany od 1991 roku. Działa m.in. w Teatrze Form Niezależnych, Grupie Teatralnej VERTE. Na swoim koncie ma ponad 20 ról teatralnych i zrealizowanych spektakli teatralnych (scenariusz, reżyseria, scenografia, muzyka). Stypendysta Prezydenta Olsztyna w 2012 roku. Współpracuje m.in. z Białym Teatrem (Olsztyn), Kaczym Bagnem - Miejscem Inicjatyw Pozytywnych (Nowe Miasto Lubawskie), Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie, Młodzieżowym Domem Kultury im. Ireny Kwinto (Lidzbark Warmiński), Fundacją ADSUM (Żabi Róg), Miejskim Domem Kultury w Ornecie, Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dywitach. Od lat czynny instruktor teatralny.
Agata Łukaszewicz - pedagożka teatralna i krytyczka teatralna "Dziennika Teatralnego. Przy Instytucie Teatralnym im. Z.Raszewskiego w Warszawie zajmuje się archiwum Jana Dormana.
Mirosława Wojtkowiak - metodyczka i nauczycielka wychowania przedszkolnego. Przez wiele lat prowadziła zajęcia z metodyki wychowania przedszkolnego i terapii pedagogicznej w WSP i UWM w Olsztynie. Aktywnie zajmowała się propagowaniem pedagogiki zabawy ora nowoczesnych pomocy dydaktycznych, prowadząc warsztatty w placówkach kultury i oświaty. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu dramy, teatru i zajęć muzycznych dla dzieci.